Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

                                                        

12-09-2023
po Wakacjach 2023

  RZESZOWSKIE „SOKOŁY” SUKCESY NASZYCH PŁYWAKÓW Zgodnie z 30 letnią tradycją zawodnicy i trenerzy Klubu Pływackiego „ Sokół” Rzeszów, również w tym roku dołożyli wszelkich starań, aby godnie zaprezentować nie tylko...

Dalej
22-08-2023
opłaty 2023/24
opłaty 2023/24

  WYSOKOŚĆ OPŁAT za zajęcia szkoleniowe Klubu Pływackiego „Sokół” Rzeszów   - obowiązuje od września 2023 -     POCZĄTKUJĄCY– 250 zł / mc (2 godziny zajęć / tydzień)– 280 zł / mc (3 godziny zajęć /...

Dalej
22-08-2023
Wrzesień - rozpoczęcie zajęć

  ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ SZKOLENIOWYCH SPRAWY ORGANIZACYJE Rozpoczęcie zajęć szkoleniowych dla kontynuujących:na pływalni przy ul. Matuszczaka - 6.09.2023na pływalni „Karpik” - 9.09.2023  Informacji ws KONTYNUACJI / HARMONOGRAMU zajęć udzielają trenerzy poszczególnych grup:   Agnieszka Miąsik – doskonalenie pływania dzieci...

Dalej
13-07-2023
Karta Informacyjna - Obóz letni

  KARTA INFORMACYJNAOBÓZ SPORTOWO-WYPOCZYNKOWYKLUBU PŁYWACKIEGO „SOKÓŁ” RZESZÓW JANÓW LUBELSKI - lato 2023     1. Miejsce: OŚRODEK ZOOM PRZYGODY, ul. Turystyczna 10, Janów Lubelski   2. Kadra obozu:Artur Baszak (tel. 602 529 228), Janusz Świeca (tel. 501...

Dalej
29-06-2023
Poradnik bezpiecznego wypoczynku
Poradnik bezpiecznego wypoczynku

  > PRZECZYTAJ PORADNIK <

Dalej
24-06-2023
Udanych Wakacji !

    ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI     Dziękujemy za aktywny udział w zajęciach szkoleniowych klubu.   Gratulujemy osiągniętych wyników.   Życzymy udanych wakacji i przeżycia wspaniałych wrażeń.   Zarząd i trenerzy klubu

Dalej
11-06-2023
Obóz letni - inf. ws. rowerów

  Obóz letni Janów Lubelski - informacja ws ROWERÓW   Osoby, które decydują się zabrać rower na obóz prosimy o zgłaszanie i kontakt telefoniczny do p. Agnieszki Miąsik – tel.609 173 124

Dalej
03-06-2023
Karta Uczestnika - Obóz Letni

      Obóz Janów Lubelski - karta uczestnika   Prosimy o pobranie i zwrot do trenerów wypełnionych Kart uczestnika obozu w terminie do 17.06.2023   Kontakt ws organizacyjnych dotyczących obozu tel. 602 529...

Dalej
18-05-2023
Czerwiec - organizacja i opłaty

    Organizacja zajęć szkoleniowych i opłaty za czerwiec 2023   Zajęcia szkoleniowe w czerwcu odbywają się do 17.06.2023 Opłata za zajęcia w czerwcu 2023 OBNIŻONA o 50 zł  dla wszystkich grup szkoleniowych   Prosimy o uzupełnienie zaległych opłat...

Dalej
04-04-2023
Przerwa Wielkanocna

    Przerwa Wielkanocna w zajęciach szkoleniowych w terminie 6 do 11 Kwietnia 2023.

Dalej

Adres:
Klub Pływacki "Sokół" Rzeszów

Rzeszów 35-011,

ul. Pułaskiego 13a
e-mail: biuro@kpsokol.pl
tel. 501 270 186,  602 529 228

 

 

Biura:
Pływalnia "Karpik"

Rzeszów, ul. Ks. A. Rabija 4
poniedziałek: 16:00 - 19:00

 

 

nr konta: 
79 9176 1035 2004 0030 8933 0001

 

 

FACEBOOK:

 

RZESZOWSKIE „SOKOŁY”

SUKCESY NASZYCH PŁYWAKÓW

Zgodnie z 30 letnią tradycją zawodnicy i trenerzy Klubu Pływackiego „ Sokół” Rzeszów, również w tym roku dołożyli wszelkich starań, aby godnie zaprezentować nie tylko siebie, ale też nasze miasto, podczas zawodów okręgowych i ogólnopolskich.
            Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy klubu - Weronika Cyran i Antoni Wójcik zostali powołani do Kadry Narodowej Juniorów na sezon 2023/2024.

Zawodnicy „Sokoła” ustanowili też nowe rekordy Okręgu Podkarpackiego w sezonie letnim: Weronika Cyran (2010) – 50 m stylem dowolnym i Szymon Trznadel (2009) – 100 m stylem grzbietowym.

Nie są to jedyne sukcesy klubu.

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie Antoni Wójcik (2008) zdobył brązowy medal na 50 m stylem klasycznym, ponadto zajął 8 miejsce w finale na 100 m stylem klasycznym. Oprócz Antoniego bardzo dobrze zaprezentowali się inni 15 latkowie klubu - Jakub Lis i David Gniewek.

Świetne starty zanotowali również zawodnicy 14 letni podczas Mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Klub reprezentowali Szymon Trznadel i Mykhailo Rodzynskyi. Chłopcy aż dziesięciokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe. Ponadto ich wyniki zapewniały im miejsca w wyścigach finałowych - dwa finały A oraz 4 finały B! Niestety z racji obowiązujących przepisów Mykhailo  nie mógł wystartować w wyścigach finałowych. Niemniej jednak godne pochwały jest postawa obu zawodników podczas ich pierwszych mistrzostw krajowych, o czym świadczą poniższe rezultaty:

Szymon Trznadel:

▪ 200m stylem grzbietowym - 4 miejsce,

▪ 100m stylem grzbietowym - 9 miejsce

▪ 50m stylem grzbietowym - 15 miejsce,

Misza Rodzynskyi:

▪ 200m stylem grzbietowym - 11 miejsce (eliminacje),

▪ 200m stylem zmiennym - 15 miejsce (eliminacje),

▪ 100m stylem grzbietowym - 18 miejsce (eliminacje).

Podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Polski 13 latków rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim (17-18.06.2023) Weronika Cyran wywalczyła 3 miejsce na 100 m stylem dowolnym co dało jej czwarty wynik w Polsce.


            Wcześniej sukcesami sezon rozpoczęli najmłodsi zawodnicy klubu osiągając w Podkarpackiej Lidze Pływackiej Dzieci 11, 12 lat - 2 miejsce drużynowo. Wśród najlepszych zawodników znaleźli się:  Węgrzyn Gaja (2013), Czudec Florentyna (2012), Kiszka Milena (2011), Gniewek Gabriel (2011),  Karnas Tymek (2012), Piłat Oskar (2014).

 

            Oskar Piłat (2014) został też najlepszym zawodnikiem cyklu zawodów Pucharu Solnego 

 

---

 

Miasta w Wieliczce. Podczas wszystkich trzech odsłon zawodów Oskar był bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej zdobywając przy 9 startach 9 złotych medali, co oczywiście dało mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w kategorii zawodników 9-letnich.

W Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Dzieci 10-11 lat w pływaniu w Dębicy, wystartowało 12 reprezentantów klubu, którzy wywalczyli łącznie 10 medali (5 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe), co dało im 2 miejsce w klasyfikacji medalowej całych zawodów.

Dzięki wzorowej postawie zawodnicy znaleźli się na podium w punktacji drużynowej, zajmując 3 miejsce w klasyfikacji OPEN oraz 2 miejsce w klasyfikacji 10-latków.

Podczas tych zawodów na podium stawali:

▪ Florka Czudec (1 miejsca na dystansach: 100m stylem grzbietowym, 100m stylem klasycznym oraz 200m stylem zmiennym czym wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki zawodów),

▪ Tymek Karnas (1 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym, 2 miejsce na 100m stylem klasycznym i 3 miejsce na 100m stylem grzbietowym),

▪ Gaja Węgrzyn (1 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym oraz 3 miejsca na dystansach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym).

W zawodach wystartowali również: Nikola Binek, Klaudia Chmura, Kuba Głowa, Ola Hnatyk, Amelia Pałka, Maja Rokita, Igor Szala, Wiktor Szala, Oliwia Wójtowicz.

            W tym samym czasie ,również w Dębicy odbyła się II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików - najważniejszych zawodów dla zawodników 12 letnich.

I w tym wypadku 9-osobowa ekipa KP ”Sokół” Rzeszów stanęła na wysokości zadania zdobywając 2 miejsce w klasyfikacji punktowej zawodów.

Klasyfikację medalową ostatecznie zakończyli na 7 miejscu z dorobkiem 4 medali:

▪ Milena Kiszka (1 miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym, 3 miejsce na 200m stylem klasycznym i 3. miejsce na 200m stylem zmiennym),

▪ Gabryś Gniewek (3 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym).

Ponadto na w zawodach wystartowali: Radek Chochorowski, Marika Fila, Michał Karoń, Nadia Nowińska, Marta Piegdoń, Karolina Szybisty i Maja Świątoniowska.


            Młodzicy i juniorzy bardzo dobrze wypadli podczas Letnich Mistrzostwach Okręgu w Dębicy, gdzie zajęli 2 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Wśród najlepszych zawodników i medalistów byli:

rocznik 2011: Kiszka Milena, Gniewek Gabriel,

rocznik 2010: Cyran Weronika, Czenczek Emilia, Domino Julian,

rocznik 2009: Szymon Trznadel, Rodzynskyi Mikhailo, Czeluśniak Emilia,

rocznik 2008: Wójcik Antoni,

rocznik 2006: Cyran Julia, Pawełek Zuzanna

            Podczas "Gali wręczenia nagród za wysokie wyniki sportowe" ufundowane przez Prezydenta Rzeszowa pana Konrada Fijołka, z rąk Pani Krystyny Stachowskiej, Wiceprezydent Rzeszowa, nagrody odebrał zawodnik Antek Wójcik oraz trener Janusz Świeca.

 

---

 

W klubie działa prężnie również Sekcja Tenisa, której zawodnicy mogą poszczycić się sukcesami.          

U12 Bielsko Biała 10-11.06.23 - Olaf Szul -3 miejsce w deblu i 6 miejsce w singlu

Klubowy turniej tenisa 11.06.2023 Nowa Wieś

14 uczestników

I Wiktor Grymanowski

II Mikołaj Krzywdzik

III Alan Warzocha

IV Kacper Węgrocki

17-18.06 Jasło WTK skrzatów 5 miejsce w singlu Olaf Szul i 7 miejsce w singlu Adam Magoń. 3 miejsce w deblu Olaf Szul i Adam Magoń.

24-25.06 Stalowa Wola MW podkarpackiego Olaf Szul i Adam Magoń 3 miejsce w deblu.

Singiel 5 miejsce Adam Mahoń

Singiel 9 miejsce Olaf Szul


            Po zakończonych zawodach tradycyjnie Klub zorganizował na wakacjach obozy letnie: tenisowy  w Żywcu i sportowo-wypoczynkowy w Janowie Lubelskim. Uczestniczyło w nich ponad 80 dzieci. Korzystając z atrakcji obozowych uczestnicy mogli nie tylko aktywnie zagospodarować czas, wypocząć, ale również zintegrować się.

Kadra szkoleniowa klubu:

Janusz Świeca, Maja Szymczyk, Barbara Świeca, Maciej Lutak, Agnieszka Miąsik, Artur Baszak -szkolenie pływackie oraz Rafał Możdżeń - szkolenie tenisowe.

           


Informacje o działalności klubu  na 
www.kpsokol.pl, Facebook, Instagram